Niebieska - wełna
Opis
Opaska jest wykonana ze 100% wełny owczej.
Idealna na obwód głowy ok.55-58cm.
Dlaczego wybrać czapkę z wełny?
Włókno to posiada wiele zalet, a jedną z nich jest doskonała izolacja. Wełniana opaska zapewni ciepło, zatrzymując powietrze pomiędzy włóknami, a także pozwoli na odparowanie wilgoci z ciała przez materiał. Pomaga więc zachować suchość
i komfort. Wełnę użytkuje się super zimą jak i latem, ponieważ właściwości izolacyjne i odprowadzające wilgoć, pomagają utrzymać stałą temperaturę ciała.
Naturalne włókno wełny, jest też dobre dla włosów. Wełniane włókna nie elektryzują włosów, w przeciwieństwie do syntetycznych.
Korzystanie z włókna wełnianego zamiast syntetycznego przynosi korzyści dla środowiska. Wełna to produkt odnawialny, owcom co roku wyrasta nowe runo.
Natomiast nieużywane wełniane produkty można poddać recyklingowi lub dodać do kompostu. Wełna naturalnie rozkłada się na nawóz, uwalniając cenne składniki odżywcze do ziemi w przeciwieństwie do materiałów syntetycznych.
Jak prać wełniany produkt?
W tym wypadku, zalecone jest absolutnie pranie ręczne, w letniej wodzie o temperaturze nie wyższej niż 30°C.
Do prania, możemy użyć lanoliny lub specjalnego preparatu do wełny. Czynność ta powinna trwać do 5 minut.
Opaskę należy delikatnie wygnieść, NIE wykręcać. Na suszarce do prania rozłożyć ręcznik i na nim na płasko położyć opaskę. Ręcznik wchłonie nadmiar wody z pranej czapki, a ona zachowa swój kształt i wymiary.
Wełna jest wymagająca w pielęgnacji, ale jeśli o nią odpowiednio zadbamy, będzie nam służyć długie, długie lata.
Jeśli pranie nie jest wymagane, możemy też ją dla odświeżenia wywietrzyć na świeżym powietrzu w suchy słoneczny dzień.
Jak dbać na co dzień?
Często zastanawiamy się dlaczego nasza opaska rozciągnęła się nadmiernie i straciła swój pierwotny kształt.. W śnieżny/deszczowy dzień dajmy jej spokojnie wyschnąć na płasko, nie wciskając do rękawa.
Jeśli będzie nam się "kłaczkować", możemy ją golić golarką do swetrów.